Související onemocnění k RA

Syndrom suchého oka

Jedná se o častý problém revmatiků, čím déle žijeme s RA, tím větší pravděpodobnost, že se vyvine i tento problém. Suché oko neboli zánět spojivek vede k malé produkci slz, tudíž oko je suché, podrážděné, bolavé, atd.

Komentářů: 17663

Bakerova cysta v koleni

Psoriáza neboli lupénka

Psoriáza je chronické, zánětlivé, kožní, autoimunitní onemocnění, které se projevuje výsevem rudých či nachových, ostře ohraničených ložisek s nánosem stříbřitých šupin.

Komentářů: 1

Osteoporóza

Jedna z dalších přidružených nemocí revmatiků, která vzniká užíváním kortikoidů. Charakteristika, prevence, obsah CA v potravinách...

Komentářů: 0

Raynaudův syndrom

Představte si, že v zimě vyjdete ven a prsty vám znecitliví, totéž se vám může přihodit v létě, když se napijete studeného nápoje. Právě to se stává lidem trpícím Raynaudovou chorobou, dosud málo objasněnou oběhovou poruchou.

Komentářů: 9

Bechtěrevova nemoc

...bráška revmatoidní artritidy- Postihuje více muže. Jedná se o chronické zánětlivé onemocnění především páteřních obratlů (ale také kloubů) postihující až 1 % populace.

Komentářů: 1

Sjögrenův syndrom

...je autoimunitní onemocnění, které lze identifikovat podle dvou nejčastějších příznaků - suché oči a sucho v ústech.

Komentářů: 1

Crohnova nemoc a kolitida

Chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva.

Komentářů: 0

Fibromyalgie

Lupus neboli SLE či Vlk

Je vážné autoimunitní onemocnění, při němž tělo napadá své vlastní tkáně a orgány jako např. kůži, klouby, ledviny, cévy, srdce a další.

Komentářů: 0

Lupavý, skákavý prst

V počátečních fázích vznikají bolesti prstu, nemocní je často lokalizují až do kloubu prstu. Bolesti jsou hlavně při ohýbání a natahování prstů, nebývají otoky ani zarudnutí. V dalším průběhu začne bolestivé lupání při ohnutí a natažení prstu, ráno často ohnutý prst nelze natáhnout, až s bolestivým přeskočením, nakonec je prst "zaseklý" a pohybovat lze jen násilím a s bolestí. V dlani na šlaše ohýbače lze nahmatat bolestivé zduření pohybující se společně se šlachou.

Obrázků: 2

Menu

Anketa