Kategorie: Přírodní lékárna

Lichořeřišnice

Lichořeřišnice

V dnešní době se přírodní a bylinné přípravky již nestávají jen alternativním řešením. V některých případech se dokonce doporučují kvůli některým faktorům. Tento druh řešení se nejčastěji používá jako první pomoc, protože někdy je domácí lék jediná dostupná první pomoc i v nejnaléhavější situaci. Jedním z příkladů je právě lichořeřišnice.
Lichořeřišnice větší je jednoletá plazivá letnička. U nás je známá pod názvem řeřicha. Nevoní, ale má výraznou chuť (štiplavou podobně jako ředkvičky). Obdobnou pikantní chuť má i řeřicha setá, kterou často pěstujeme doma na vatě, konzumují se klíčící rostlinky.
Ač je lichořeřišnice díky vzhledu často pěstována pro svou krásu, má také mnohé léčivé účinky – antibiotické, antibakteriální a antivirotické.
 
Účinné látky
Obsahuje thioglykosid glykotropeolin, který se štěpí pomocí enzymu myrosinu na vlastní mikrobiálně účinnou složku benzylisothiokyanatan. Rovněž obsahuje účinnou silici a draslík. Nejvyšší zastoupení sloučeniny je v plodu. Listy jsou bohaté na vitamin C, semena na železo a fosfor.
 
Zařazení
Deficient, rostlinné antibiotikum (bacteriostaticum, virustaticum, antimycoticum),
 
Prokázané účinky
Droga působí výrazně antibioticky, zejména v oblasti urogenitálního aparátu. Účinná je na streptokoky, stafylokoky, proteus vulgaris, escherichia coli, salmonely a další. Příznivě působí rovněž v oblasti dýchacích cest. Tinktura je používaná proti padání vlasů a k povzbuzení jejich růstu. Dobré výsledky rovněž v léčbě zánětů zvukovodu. Velmi vhodné je použití lichořeřišnice jako doplněk při léčbě antibiotiky, protože zesiluje, rozšiřuje a urychluje jejich účinek. Je vhodná v případech, kdy léčba zánětů vaječníků pomocí antibiotik není úspěšná. 
 
- Léčivé účinky lichořeřišnice jsou pozoruhodné, jedná se o přírodní antibiotikum, které nás může ušetřit užívání syntetických léčiv.
- V některých případech dokonce ničí i zlatého stafylokoka.
- Lichořeřišnice má unikátní vlastnosti - má silné léčivé účinky a navíc je velice ohleduplná k tělu.
- Lichořeřišnice neničí přirozenou mikroflóru zažívacího traktu a jiných sliznic, tak jako chemická antibiotika.
- při bakteriálních onemocněních zkracuje dobu léčby a zamezuje opakovanému navrácení nemoci.
- v počátečním stadiu bakteriální nákazy dokáže lichořeřišnice zcela zastavit její rozvoj.
- Tinktura je vhodná jako prevence vzniku chorob a jako prostředek k posílení snížené imunity.
- Lichořeřišnice je také vhodná pro léčbu zánětlivých onemocnění ledvin a močového měchýře. Muži ji ocení při prevenci a léčbě onemocnění prostaty.
- Tinktura z lichořeřišnice lze úspěšně použít proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu.
- Velkou výhodou užívání lichořeřišnice je její velmi dobrá snášenlivost a možnost užívání v delším časovém období bez možnosti předávkování. 
- Lichořeřišnice se také dobře snáší v kombinaci s jinými bylinami či chemicky vyrobenými léčivy.
- Její užívání nás může v mnoha případech ušetřit pojídání syntetických antibiotik, nebo významně podpořit a zkrátit léčbu nemoci. Důležité však je začít s aplikací lichořeřišnice v počátcích nemoci. 
- Účinkuje i proti žaludečním vředům.
- Výtažky z lichořeřišnice zvyšují naši obranyschopnost (imunitu), zlepšují činnost centrální nervové soustavy a celkově posilují organismus.- 

Komentáře rss

Přidat komentář >

, byliny odpovědět
O lichořeřišnici je i poměrně dost článků na tomhle webu. A stejně jako kolegyně pode mnou, tak doporučuji i kotvičník, který je hodně univerzální. A pak samozřejmě taky cbd oleje. :) Obecně je tenhle trojlístek hodně silný a jeho správné užívání a dávkování má prokazatelně pozitivní účinky na organismus, psychiku, metabolismus a tak dále. :)
, Bylinky odpovědět
Lichořeřišnice je super. Já jsem si koupila tinkturu a kapeme si ji přes zimu do jídla :-) užíváme i další byliny, protože každá je na něco dobrá :-) . Naposledy jsem si četla o Tribulus terrestris a zaujalo mě to, tak jsem si hned objednala prášek z https://eshop.guaranaplus.cz/kotvicnik a jsem zvědavá, jaké na mě bude mít účinky :-) .

Menu

Anketa