POKEC, RADÍME SI rss

Přidat příspěvek >

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   další »
, Čínská medicína odpovědět
Dobrý den, byla zde zmíněná léčba čínskou medicínou.. můžete prosím přiložit nějaké odkazy? Měla bych zájem jí použít... jsem doma již rok, Trexan, metoject, arava, vyřazené pro vedlejší účinky.. nyní čekám na schválení bioléčby...děkuji Jitula
odpověděl(a)
Tcm bohemia praha
, Biologická léčba odpovědět
Ahoj lidi, dlouho jsem tu nebyla, celkem jsem asi rezignovala, že mě pořád něco bolí, tak proč si stěžovat.. No a v červnu mi moje úžasná paní doktorka přemluvila k Bio léčbě, vím, klepete si na čelo, ale já měla pocit, že je pořád ještě někdo, kdo ji potřebuje víc než já.. Prý bude od příštího roku problém s pojišťovnami a že bude problém ji dostat, tak jsem kývla, že jdu do toho..Chtěla jsem se hlavně zbavit Medrolu beru minimální dávku, ale beru, spolu s MTX, takže jsem dostala Humiru.. Od té doby mám šíleně rozhozeny tlak, slzí mi oči a jsem hrozně oteklá.. Už mi musela moje obv. doktorka navýšit prášky na tlak a diuretika..Máte s tím někdo stejnou zkušenost jako já? Mám si říct o jinou Bio, nebo jak to je? Jo, a hlavně mám pocit, že to asi bez kortikoidů nedám, horším se..
icon odpověděl(a)
Emco, vydržte, třeba se účinky Humiry ještě zlepší. Mně to trvalo půl roku, než zcela zabrala. Vedlejší účinky bohužel být mohou. Vždy se musí zážit zda převažují pozitivní účinky nad těmi vedlejšími. To je na vzájemné domluvě s revmatologem. Na slzení očí zkuste nějaký oční gel/kapky. Může to být syndrom suchého oka, revmatici ho často mívají. Hodně štěstí! Hela
odpověděl(a)
Dobrý den,
byla jsem na bioléčbě 5 let skrze studii (působení inhibitorů Janusových kináz nebo tak něco) a vrátilo mě to do života. Žila jsem jako by RA neexistovala. Když jsem vysadila, RA byla okamžitě zpět. Studie skončila, dostala jsem MTX (zatím krátce), ale nedělá mi dobře...
Za mě bych bio doporučila.
Hodně štěstí.
J.
, Čínská medicína odpovědět
Dobrý den. Mám reaktivní artritidu 8 let. Známí mi foporučují vyzkoušet čínskou medicínu. Já jsem k tomu skeptický,moc tomu nevěřím. Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji.
odpověděl(a)
s čínskou medicínou máme velmi dobré zkušenosti díky ní vysazen metotrexát,prednison crp v pořádku a bolesti pryč
, Operace odpovědět
Dobrý den,je mi 39 let a s RA se léčím od roku 2015. Teď mě čeká operace nártu na pravé noze.Přesně trojí déza.Mám z operace velké obavy,hlavně tedy z toho, jak to bude po operaci.
Chtěla jsem poprosit;jestli se tady najde někdo,kdo tenhle zákrok podstoupil a zeptat se ho, jak to operaci je. Hlavně po zahojení,jestli se dá jít alespoň na procházku?
Děkuji moc za odpověď
odpověděl(a)
Dobrý den Petro, osobní zkušenosti nemám, ale kdykoliv kamkoliv dávají železo, tak se musí čekat tři měsíce na plné zahojení, mezi tím většinou chůze o berlích. Ale to předpokládám, že Vám lékař sdělil. To se dá vše vydržet :-) Operace se dělají, aby bylo lépe, takže předpokládám, že po zahojení a rehabilitaci budete běhat jako srnka :-) Já mám dvojí dézu v zápěstí. Nehýbu s ním, ale nebolí a dělat se s tím dá. U mně byla operace posun k lepšímu. Přeju pozitivní náladu a brzký pooperační návrat do běžného života!
, sport odpovědět
Zdravím, jak to máte se sportem? Doktor mi ho výhradně zakázal a já ho chci chápat, ale jsem celoživotní sportovec a samozřejmě mi chybí aspoň procházky. Jakože dlouhé procházky po lese, ne pár metrů po zahradě. Takhle sedím doma a hraju aspoň s vnukem. Ale víte jak, to člověka, který je zvyklý se celý život pohybovat, zkrátka nebaví. Jak jste to řešili vy?
odpověděl(a)
Dobrý den, nevím, jaké máte zdravotní problémy, ale pokud vím, tak lékaři i při artritidě doporučují pohyb, samozřejmě v rámci možností. Já si tedy myslím, že delší procházky by vám neměly uškodit, pokud se na ně cítíte a nedělá vám chůze problém. Já cvičím, jezdím na kole, ale vždycky jen tak, ať to nepřeženu, prostě pokud nemůžu, tak skončím. Důležité je to nepřehánět. Ale všude radí, se v rámci možností hýbat.
icon odpověděl(a)
Nenechte se od sportu odradit! Většina revmatologů pohyb doporučuje, samozřejmě nějaké skákání přes švihadlo pro nás není, ale chůze (i dlouhá), jízda na kole, plavání, jóga atd. jsou naopak doporučovány! Pohyb je to nejlepší, co můžete pro sebe a klouby udělat. Řiďte se u toho svým rozumem, nědělejte nic, co by vám artritidu zhoršovalo, však to dle bolestí poznáte sám :-)
Heslo: přiměřeně a dle svých možností! Sportu zdar!
Hela
, yttriová synovektomie odpovědět
Dobrý den,
od r.2018 mám problémy s otokem pravého kolene, nyní od října 2020 mám problém i s levým kolenem. Beru MTX 10mg a Prednison 5 mg.
Dr mi doporučuje yttriovou synovektomii obou kolen.
Máte s tím někdo zkušenost?

Děkuji
Anna
, Očkování odpovědět
Dobrý den,
mám RA, ale v remisi, momentálně neberu ani žádné léky. Chtěla jsem se jen zeptat, je tu někdo, kdo byl již na očkování proti covidu? Jelikož pracuji ve školském zařízení, tak nám nabízí očkování, ale mám z toho trochu strach, nemůžu se rozhodnout. Vím, že každý člověk je jiný, ale zajímalo by mě, jestli někdo s RA měl po očkování nějaké negativní reakce. Děkuji.
odpověděl(a)
Dobrý den, revmatoidní artritidu mám od 2,5 roku. Nyní mně je 52 let, jsem v plném invalidním důchodu. Na covid jsem byla očkovaná u svého praktického lékaře dne 19. 3. 2021. Jednalo se o Astru Zenecu - vše proběhlo v pohodě, zcela bez problémů, bez jakékoliv reakce. Prostě jako bych na očkování vůbec nebyla. Za 12 týdnů po 1. dávce půjdu na druhou. Jinak celkově jsem různé očkování snášela zcela bez problémů - například každoročně na chřipku, dále na klíšťovou encefalitidu, žloutenku ... S očkováním na covid jsem neváhala ani chvíli. Jednak mně je revmatolog doporučil a také chci již konečně žít v rámci možností trochu svobodně.
icon odpověděl(a)
Dobrý den, sleduji diskusi na FB ve skupině lidí s revmatoidní artritidou a reakce jsou minimální. Krom klasického bolení paže, únavy atd jen velmi vyjímečně zhoršení artritidy. Spíš se mi zdá z reakcí lidí, že prodělaný covid má na aktivitu onemocnění větší vliv. Plus tedy další postcovidové následky po prodělané nemoci.
, Chronická UVEITIDA očí odpovědět
Zdravím. Potřebuju poradit.
Je mi 28 let a už od mých 10/11 let trpím podle lékaře v Ostravě Porubě chronickou UVEITIDOU očí.
Každý čtvrt rok se mi dělá uprostřed očních bulev zánět a místo aby mi moje vlastní bílé krvinky pomohly záněty vyléčit tak právě dělají pravý opak.
Moje bílé krvinky si myslí ,že celé moje oči jsou ten zánět a požíraly o 106.
Na bílé štěně když se zadívam,tak vidím poletovat (plout)
Šedé až černé smitka a skvrny.
Prej to jsou jizvy způsobené těmi bílímy krvinkami.
Začal sem jich vidět víc a víc a zrak se mi neuvěřitelně zhoršil co každý půl rok.
Aby mi to lékaři ztlumily, a zpomalili celkový průběh nemoci sem musel brát spoustu prášku (kortikoidy, MEDROL a mastičky s kapkama.)
Mám i laserovane levé oko.
Odchlipovala se mi sítnice a tak mi ji přibodovaly k oku.
Jinak bych oslepl na levé oko.
Teď je mi 28 let a mám 5 dioptrií na dálku na obou očích.

Pořád se mi zrak zhoršuje ale už nevím jak dál.
Prej na to není dosud lék a já prostě časem přijdu o zrak v obou očích????????

Poraďte. Nebo potvrďte.
odpověděl(a)
Ahoj Láďo, uveitida bývá přidruženým onemocněním u juvenilní artritidy, tedy dětské formy artritidy. Ty máš pouze zasažené oči? Klouby tě nebolí? Na revmatologii chodíš? Nebo-li - pokud máš spojenou uveitidu a nějakým autoimunitním onemocněním, tak by mohla pomoci biologická léčba, která zabraňuje vzniku zánětu. Čili být na tvém místě, pokud nechodíš na revmatologii, nech se řádně vyšetřit i na revmatická onemocnění. Tam by ti pak případně mohli dát biologickou léčbu a zabránit tak dalším zánětům v očích.
Nebo prostě ještě zkusit omezit zánět v těle stravou... Tím rozhodně nic neztratíš a může ti to pomoci. Nastuduj si na internetu "autoimunitní protokol". Je to protizánětlivá strava, pacienti s tím mají dobré zkušenosti! Mohlo by to zabrat. Dej tomu pár měsíců a uvidíš, zda se budou záněty vracet nebo se stav zlepší.
Bohužel asi jinak hrozí opravdu trvalé poškození zraku, v tom má lékař pravdu. Je to vážné onemocnění :-(
odpověděl(a)
Zdravím.
No kdysi jsem měl revmatologické problémy s kloubama a kostma. Prej se mi drolili a tak mi nasadily na to nějaké prášky atd.
Mám chronickou UVEITIDU spojenou s autoimunitním onemocněním. Moje bílé krvinky jsou bohužel nějak nebo něčím přeprogramované a tak zmatené že na a místo pomoci jen naopak Moje zánětem zasažené oči ničí a zhoršují mi tím zrak.
Od mích 11 let do mích 15 let jsem dojížděl na oční kliniku v Ostravě Porubě skoro co každý čtvrt rok na 14 denní kapáky.
V 15 letech jsem už měl více kuráže a nechal jsem si radši píchat injekce pod oči. (Lepší kvůli školní docházce)
Ve 13 se mi odchlipovala na levém oku sítnice a museli mi ji přibodovat laserem zpátky jinak bych oslepl na levé oko.
No a do mích 18/19 let jsem ještě několik injekcí podstoupil než mi doktor řekl že už žádný nový zánět nevidí což bylo skvělé ,a tudíž mi nijak už nepomůže. Při zhoršení jsem se měl ukázat. No a pomalu jsme vysadili všechny prášky atd.
Ve 20 letech jsem odjel za prací do Británie a do 26 let tam žil.
V roce 2018 jsem musel v Británii díky zhoršení zajít na oční kliniku aby mi vyšetřili zrak.
Po rozkapání mi lékařka nahlédla do oka a netušil jsem že mé nemocné oči dokázali lékařku tak znepokojit a i uchvátit že musela zavolat kolegy ať se přijdou taky podívat.
Zhruba jsem jim potom řekl že mám s očima dlouhodobý problém a oni mi jen potom napsali silnější brýle.

U očního lékaře jsem byl naposledy před nástupem do práce kde mě jen narychlo zkontrolovaly ( bez rozkapání) a řekli že jsem schopen práce.
No a teď dělám už skoro druhý rok operátora skladu ve firmě co zásobuje komponentama nemocnice a operační sály.
Docela těžká a namáhavá práce na ruce.
Cítím že zrak se mi zase horší a nemám už ani chuť si jít pouze opět pro silnější brýle.
To už je na mě moc.
Má 5 dioptrií na brýlích a nechci skončit s úplnými (popelníky) nebo slepý.

Myslíte že se dají ty bílé krvinky nějak přeprogramovat aby mi nechali oči na pokoji?
Aby vůbec nezasahovali když nás mi tam objeví zase zánět?

Děkuji
odpověděl(a)
Zdravím.
No mám chronickou UVEITIDU spojenou s autoimunitním onemocněním. Moje bílé krvinky jsou bohužel nějak nebo něčím přeprogramované a při mé Uveitidě očí mi místo pomoci naopak velmi škodí.
Na revmatologii jsem kdysi taky chodil a měl problémy s klouby. Prej se mi drolili kosti a tak jsem musel brát na to nějaké prášky atd.
Na základní škole jsem nesměl potom provozovat žádný tělocvik a vůbec se nějak moc namáhat.
Od mích 11 let do mích 15 let jsem dojížděl na oční kliniku v Ostravě Porubě a ležel co čtvrt roku asi 14 dní na kapákách.
Ve 13 se mi odchlipovala sítnice na levém oku a tak mi ji museli Laserem přibodovat zpátky.

V 15 letech jsem už potom neměl takový strach a místo kapáků jsem si nechaval píchat injekce pod oko.(lepší kvůli docházce ve škole)
No a na injekce sem byl potom několikrát než mi lékař řekl že už žádný nový zánět nevidí a nemá mi jak jinak pomoct.
Tak jsme pomalu vysadili všechny prášky.
No a od mích 20 let jsem žil do 26 v Británii kde jsem po čase zjistil že mám opět špatný zrak a vidím hůře.
Zašel jsem tam v Británii na oční kliniku aby mi vyšetřili zrak a opranikdy jsem nezažil to aby lékařka byla v šoku poté co se mi podívala do rozkapanych očí. Zavolala až vedlejší kolegyni ať se kde taky podívat. Tak jsem jim řekl že mám s očima dlouhodobou nemoc a dali mi akorát silnější brýle.
Mám i dost velký cilindry na brilich.
icon odpověděl(a)
Láďo já být Vámi zajdu na revmatologii, kde by zjistili případné spojení s jiným autoimunitním onemocněním. Pak by mohli nasadit léky na potlačení zánětu, třeba mtx nebo na uveitidu myslím i mykofenolát mofetil, biologickou léčbu. Ale fakt to chce zkusit řešit jinde než na očním, tam asi ty léky ani nemůžou nepředepsat...
, Co na bolest odpovědět
Ahoj všem, prosím o radu, RA mám potvrzenou asi rok, užívám salazopyrin a 5 měsíců k tomu trexan. Zatím bez efektu. Pracuji ve 12 ti hod. směnách, obrovské bolesti ve svalech, v kloubech, neučešu se, sama se neobleču, takže při převlékání mi musí pomáhat na šatně spolupracovnice. Nevyspím se. Nevíte, kdy zabere trexan? Na ID to není a do starobního mám ještě 15 let, poradíte mi co na bolest? Biofenac, artrilom, paralen nepomáhá. Brufen nesmím, protože mám žaludeční vředy. Nimesil apod. také bez efektu. Máte prosím někdo zkušenosti s něčím na tu strašnou bolest?
odpověděl(a)
Zdravím Vás, trexan by mohl mít šanci ještě začít účinkovat, uvádí se, že to trvá až 6 měsíců než zabere. Na bolest zkuste navštívit centrum léčby bolesti. Tam by mohli předepsat něco účinnějšího. Být ve Vaší kůži, tak jdu na nemocenskou, to se nedá moc dlouho zvládat - bolesti + náročné zaměstnání. Třeba by Vám chvíle regenerace a oddechu pomohla i na klouby.
odpověděl(a)
Moc děkuji za odpověď. Nemocenskou jsem zvažovala, ale místo by obsadili někým jiným, tak to u nás chodí. Ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc. Den po užití Trexanu mám vždy velký průjem, takže si většinou beru den dva dovolenou, nejde to tak donekonečna. Myslíte, že je možné užívat na tyto problémy Imodium? Smecta, živočišné uhlí - moc nefunguje, máte někdo takovou zkušenost s Trexanem?
odpověděl(a)
Adriano zažívací potíže po trexanu jsou běžné, ale většinou je lidem špatně od žaludku. Myslím, že můžete na průjem cokoliv z lékárny, ale je otázka, zda to jde takhle řešit donekonečna. Určitě konzultujte s revmatologem! Zkuste konzultovat telefonicky, ať nemusíte čekat do další plánované kontroly. Může Vám nasadit jiný lék, který budete lépe snášet.
odpověděl(a)
RA vyléčíte jedině Vy sama přístupem velmi přísným k sobě bez jakýkoliv léků, ale je to mnou vyzkoušené osobně a je to skoro zadarmo a bez nemocenské a čekání na důchod, poradím podle svých zkušeností dvou let bolesti kloubů vždy stereo na obou stranách těla ramena, kyčle, kolena a ruce, bolesti se stěhovaly neustále, musel jsem velmi tvrdě zasáhnout a nečekat na lékaře a léky, nevzal jsem jediný lék na bolest, bolesti a ni otoky už nemám tel.777810377
, Diagnostika odpovědět
Mám na vás dotaz, mám oteklé klouby na prstech obou rukou a koleno. S bolestí kloubů zápasim už téměř tři roky. Před třemi měsíci jsem se dopracovala k revmatologovi, který na uzv našel tekutinu v kloubech prstů pravé ruky a pravého kolene. U kolene udělal punkci, bohužel v koleni byla krev takže bez rozboru. Poslal mě na odběry s tím že se pravděpodobně jedná o RA. Ještě mi pichl 80 depomedrolu. Po medrolu se mi šíleně ulevilo měla jsem energie jak ve dvaceti, prakticky nic mě nebolelo spala jsem o několik hodin denně méně apod. Odběry se vrátili naprosto v pořádku, ale pan doktor stále předpokládal že se o RA jedná vzhledem k obtížím a úlevě po medrolu a mám RA i v rodinné anamnéze. Jenže dnes mi našel tekutinu už i v druhém koleni, bolesti mám opět, hybu se hůř než moje o 30 let starší mamka a po třetí punkci a rozboru prý je RA vyloučena. Ne že bych si ji přála ale už bych chtěla vědět co mi vlastně je, ty bolesti jsou hrozné práci skoro nezvládám domácnost a nějaký osobní život prakticky vůbec. Máte s tím někdo zkušenost, nebo radu kde hledat dál? Proč mám v kloubech tolik tekutiny?
odpověděl(a)
Dobrý den Aničko, jediná rada zní: změnit revmatologa. Pokud máte potíže, které popisujete, navíc revma v rodině, pomohl Vám medrol (tedy protizánětlivý lék), tak to z mého laického (zdůrazňuji lacikého) pohledu jasně ukazuje na artritidu. Bohužel jsou revmatici, kteří nemají v krvi žádné znaky revmatu, jsou v krvi negativní. U nich je ta diagnostika hůř stanovitelná a někteří revmatogové váhají se zahájením léčby. Navštivte nejlépe Revmatologický ústav v Praze Na Slupi, tam mají větší snahu přijít potížím "na kloub" :-)) Nebo zkuste jiného revmatologa v okolí, za to nic nedáte. Součástí běžné léčby artritidy jsou léky na bolest, tak dokud nebudete jinak léčená a budete mít bolesti, nebojte se ulevit si brufenem či něčím jiným volně prodejným na bolest. Čili pokud jeden revmatolog revma vyloučil, stále není jisté, že ho nemáte a pátrejte klidně v tomto směru dál. Hodně štěstí!
, - odpovědět
Hodnoty mi klesají ale hodně pomalu a ty vedlejší účinky,fakt někdy,fakt nedávám ????. Ptám se,doktorka mi toho opravdu málo řekne a přijde mi,že mi nevěří a směje se mi,do obličeje,,,to se mi nezdá,to je fakt.Jdu na kontrolu začátkem března a dupnu na ní,ať mi dá jiné léky.Mě je zle,ji ne ????.To nejsem žádný hypochondr a snažím se bolesti vydržet,dokud to jde,nerada beru léky na bolest a celkově,je nechci,když nemusím,tak nevím,proč se tak chová.Hold se budu muset víc bránit ????
odpověděl(a)
Dobry den chtela bych se zda nekdo nemate methotrexat na prodej mam lupenku a beru ho na ni ale objednana k lekari jsem az na duben a prasky dosly. A lekar mi je nenapise pres telefon. Predem dekuji za odpoved je to akutni. Kdyztak klidne i email tess.8@email.cz
, Mtx odpovědět
Dobrý večer všem.Chci poděkovat za odpověď a hned se taky chci zase ptát....Je mi po mtx zle,to je asi jasné ale proč mám v puse divnou pachuť,jako když mi to jde zevnitř těla a mám to na rtech, divná, hnusná pachuť,neumeju to,nezapiju to,pořád to v puse a na rtech mám,je to tím mtx? Mudr se už bojím na něco zeptat,zřejmě nechápe,že je s toho člověk vykulený a je naštvaná,že odmítám kortikoidy.Tak jdu zase vás otravovat,kam jinam ????. Děkuji za info a držte se ????.
odpověděl(a)
Dobrý den, možné to je. Ale jistější je konzultace s revmatologem. Nestyďte se ptát, tahle nemoc ani její léčba není rýma!
A pomáhá vám aspoň ten mtx? Někdy se musí kvůli vedlejším účinkům léčba vyměnit... Musí se dát na misky vah přínos léku a vedlejší účinky.
odpověděl(a)
Ahoj, já jsem se na příbalovém letáku dočetla, že se léky neměli dostat do kontaktu se sliznicí.. tudíž je nožem položím na kousek chleba a druhým kouskem chleba jej přimáčknu.. poté kuličku chleba spolknu a rychle zapiju.. zkuste to :0)J.
, Dotaz na RA odpovědět
Dobrý den,četla jsem některé komentáře a je mi z nich smutno,díky přístupu lékařů,tolik lidí musí trpět,držte se a nedejte se....Teď dotaz,úplnou náhodou mi mudr.na neurologii nechala udělat rozbor krve a tak se zjistila RA.Nebudu psát detaily ale,,,,mám prášky na tlak a lék Prednison,ten mi dělal pěknou neplechu,teď po 2 nasazení léků,jsem ho odmítla,dělám dobře,dá se léčit jen injekcemi Metrhrotexatem.Po prášcích jsem trpěla průjmem.A ještě malá info,jsem zacátecnik RA,teprve 5 měsíců je na 100%,zjištěné RA.Dekuji za odpověď a lidičky,držte se,měla jsem už po 2,zánět levé ruky,nejdřív celá dlaň a teď čerstvě levé rameno,vím o jaké bolesti mluvíte ????.
icon odpověděl(a)
Děkuji za Vaši zkušenost. Mtx je stále lék s největší účinností na RA. Ale jsou ještě další léky. Tak těch možností, co vyzkoušet máte v případě nesnášenlivosti mtx dost. S těmi kortikoidy je bezvadný, že je neberete. Je to cesta do pekel a když to zvládáte bez nich, jen dobře! Přeji, ať se revma uklidní a nemáte bolesti, Hela
, Jia oci u syna 10 let odpovědět
Potrebovala bych poradit ,hezdime uz rok do pardubic se zanetem oci nyni opakovanym. Nema problemy s klouby,hraje forbal, a ma dobre ba primo vynikajici krevni testy. Zanet š vzdy zhorsi na podzim a pres zimu doprovaziho i ruzne vyrazky. Lekari doorucuji MTX. Nyni kapeme flukon,nebo flarex nyni nam lekarka v liromyslu rekla ze nevi co je k tomu vedlo naordinovat tyto kaky, pri zanetu mame dexametason. Co lekar to nazor peumerem 6 lekaru z 10 nechape pro by mel jit na o cbu,ze je potreba hledat pricinu jinde.mam strach ze by mu ublizila vic nez si myslim. Bara
odpověděl(a)
Báro já bych se mtx tak nebála. Vždyť se dává i ročním dětem. Je šance, že mu lék zabere a oči budou ok! Že by synovi mtx trvale ublížil, to je nesmysl. Bývá po něm špatně od zaludku, ale to není žádný trvalý účinek, po vysazení to hned odezní. Vy tedy vůbec nejezdite nikam na revmatologii a jen se léčíte u očního?
Ještě je možnost změnit stravování. Vyzkoušet protizánětlivou stravu, tj. bez cukru, obilovin, průmyslově zpracovaných potravin atd.
, Lek odpovědět
Dobry den,prosim ma nekdo zkušenost s lēkem hulio,na revmatoidni artritidu.děkuji
odpověděl(a)
Jitko přesně s tímto lékem zkušenost osobně nemám. Ale jedná se myslím o biologický lék? Obecně - v ČR se podávají od roku 2001. Neustále přibývají další a další varianty. Já jsem na bio 16 let. Držím palce ať Vám zabere!

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   další »

Menu

Anketa