Kategorie: Novinky

Víte, jak vznikla vířivka? Díky artritidě...!

Víte, jak vznikla vířivka? Díky artritidě...!Příběh italské firmy sedmi bratrů z rodiny Jacuzzi, kteří se usadili v Kalifornii a rozvíjeli zde svoji brilantní kreativitu a opravdovou vášeň pro mechaniku.

Bratři nejprve navrhli koncepci vrtule, která se používala v americké aeronautice. Po roce 1915, kdy byla založena společnost Jacuzzi Brothers, vyvinuli celý aeroplán. V roce 1920 vznikl J-7 Reo, první jednoplošník s integrovanou kabinou vytvořený synem Rachele, realizovaným v Jacuzzi Bros. V roce 1926 vzniklo "Jet Pump", první čerpadlo na čerpání vody z nejhlubších vrstev, které se setkalo s obrovským úspěchem u amerických farmářů. Toto čerpadlo získalo zlatou medaili na Veletrhu státu Kalifornie v roce 1930.

V roce 1956 se u Kennetha Jacuzzi, nejmenšího syna Candida projevila velmi vážná forma revmatoidní artritidy a lékaři mu doporučili sezení v hydroterapii ve specializovaných centrech, aby se zamezilo motorickým obtížím. Candido upravil ponorné čerpadlo, které se doteď používalo v zemědělství a přetvořil ho na zařízení hydroterapie, které je přenosné a je možné ho použít doma ve vaně. Je to J-300 ®, čerpadlo které vyprodukuje silný proud vody, které mají léčivé účinky hydroterapie. Toto zařízení z roku 1956 se vkládalo do vany s vodou a masáž se prováděla orientací na jednotlivé tělesné partie. Byl to první prototyp hydromasáže a okamžitě byl upraven pro komerční užití ve prospěch nemocnic, škol, soukromých domů. Hydromasáž, v principu relaxace,  znamená vědecky ověřenou terapii, využívající sloučení proudu vody se vzduchem.
V současnosti je společnost Jacuzzi největší výrobce hydromasážních zařízení na světě, má výrobní závody v Severní a Jižní Americe, Indonesii a Evropě.Vířivky Jacuzzi jsou špičkou v oblasti hydromasážních zařízeních, je kopírován a napodobován ostatními.

Tak tomu se říká americký sen!

Nevím jak Vy, ale já bych nějakou pěknou velkou hydromasážní vanu doma uvítala :-)

Komentáře rss

Přidat komentář >

, My máme saunu, bazén odpovědět
Tak to my jsme si vířivku kupovali poprvé snad před pěti lety. Tehdá nebylo úplně běžné mít v domácnosti v pokoji něco jako vířivku. O sauně, kterou jsme si letos z https://www.svetrelaxu.cz pořídli snad ani nemůžebýt řeč. To by nám zase sousedé navykládali, že nemáme co dělat s penězi apod. Už ty jejich řeči slyším.

Menu

Anketa