Kategorie: Novinky

Přednostní očkování proti covid-19

Od 12. 4. se mohou na přednostní očkování proti covid-19 registrovat na stránkách ministerstva zdravotnictví  i revmatičtí pacienti, kteří jsou léčeni imunosupresivní léčbou. Možnost se zaregistrovat je pouze do 15.5.!

Všichni revmatologové obdrželi kódy, které svým pacientům vydávají, spolu s lékařskou zprávou, kde je uvedeno, že jsou doporučeni revmatologem k přednostnímu očkování.

Na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví při registraci pak pacient zatrhne políčko "osoba s chronickým onemocněním 2. skupina". Vloží kód a další postup dle instrukcí na webu. Lékařskou zprávu od revmatologa si bere pacient s sebou v den očkování do očkovacího centra. Slouží jako kontrola, že kód máte oprávněně a opravdu se na revmatologii léčíte.

Pokud vám lékař říká, že kódy neobdržel, je třeba ho upozornit, aby si zkontroloval správnost svého mailu u ÚZIS, který kód lékařům přeposílá. Správnost informace, že se opravdu revmatici přednostně očkují lze ověřit i ze stránek České revmatologické společnosti.

 

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Anketa