Kategorie: Novinky

Herečka Kathleen Turner má artritidu

Herečka Kathleen Turner má artritiduAni slavným se tato nemoc nevyhýbá. Artritida zničí klouby raz dva.. známý či neznámý, ohled nebere na nic...

Herečka Kathleen Turner (60) známá z filmů Válka Rosseových či Honba za diamantem s M. Douglasem, má revmatoidní artritidu. Kvůli nemoci přišla o prsty u nohou a kvůli lékům, které musela užívat, nadměrně přibrala.
Herečka nejdříve nevěděla, co jí přesně je. Začaly jí natékat nohy a poté nemohla hýbat hlavou. Jakmile se vydala do nemocnice, zjistila, že po rodičích zdědila nepříjemnou nemoc - revmatoidní artritidu.
"Jsem celá z titanu. Nechtěli byste se mnou jít přes letištní kontrolu. V obou kolenech mám náhrady, měla jsem čtyři operace nohou a budu brzy potřebovat vyměnit loket. Procházky bez prstů nejsou nejjednodušší. Mám falešné prsty - vypadají jako prsty u nohou, ale nedělají nic," sdělila Kathleen Turner listu Daily Mail.
"Zjistila jsem, že alkohol je lék proti bolesti. Z nějakého důvodu jsem si řekla: ‚Tohle budu dělat’, dokud jsem si neuvědomila, že to zasahovalo do mé práce, takže to muselo přestat. Dost zlé bylo, že jsem se musela vypořádat s tím, že se nemůžu hýbat, nemohla jsem si k tomu dovolit mít výpadky pozornosti," prozradila herečka.
"Po lécích se nafouknete jako balón. Je to dost ošklivé. Ale upřímně, to, jak vypadám, prostě nebylo prioritou. Bolelo mě, když si lidé o mně říkali ty věci, ale prostě to nebylo tak důležité jako přežít," dodala Kathleen Turner.

 

http://revmatoidni-artritida.nazory.cz/upload/kathleen2.jpg

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Anketa