Kategorie: Novinky

Glukosamin

Glukosamin

Glukosamin je sloučenina, která se přirozeně vyskytuje v našem těle, ale je také oblíbeným doplňkem stravy. Nejčastěji se používá k léčbě příznaků onemocnění kostí a kloubů, ale také se zaměřuje na několik dalších zánětlivých onemocnění. Slouží jako stavební základ pro různé funkční molekuly v našem těle, ale primárně se užívá pro tvorbu a udržení chrupavky v kloubech. Také jej nalezneme v některých zvířecích tkáních. Doplňkové formy glukosaminu jsou často vyráběny z těchto přírodních zdrojů. Glukosamin se často používá k léčbě a prevenci kloubních poruch, jako je osteoartritida. Může být užíván orálně nebo aplikován lokálně pomocí krémů.
Glukosamin je často používán doplňkově k léčbě příznaků různých zánětlivých stavů. Ačkoli jsou glukosaminové mechanismy stále špatně pochopitelné, zdá se, že tato látka pomáhá snižovat zánět. 
Celá řada výzkumů, týkajících se glukosaminu, zahrnuje současně doplnění o chondroitin, což je sloučenina podobná glukosaminu, která se taktéž podílí na tvorbě a udržení zdravé chrupavky v našem těle. Není tedy jasné, zda je to následek užívání chondroitinu nebo kombinace obou sloučenin. 
Glukosamin existuje v našem těle přirozeně. Jednou z jeho hlavních rolí je podpora zdravého vývoje tkání mezi klouby. Kloubní chrupavka je typ hladké bílé tkáně, která pokrývá konce našich kostí v místech, kde se setkají a vytvářejí kloub. Tento druh tkáně spolu s kloubní tekutinou umožňuje bezbolestný pohyb kostí a zároveň minimalizuje tření.
 

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Anketa