Konopí, marihuana

Jakékoliv zacházení s drogami je nelegální, ale v případě marihuany není trestné její držení pro osobní potřebu, tedy v malém množství. Jediné, co zákon výslovně nezakazuje, je užívání marihuany. Trestné je kromě nadměrného držení drogy i pěstování rostlin konopí, a to pokud máte více než pět rostlin v surovém stavu, více je už považováno za trestný čin!

Díl televizního seriálu Kouzelné bylinky na ČT1 o konopí. Myslím, že docela přelomový pořad na veřejnoprávní televizi, kde se mluví o pozitivních účincích konopí:

Kouzelné bylinky

Konopí ano či ne?

Sušené listy a především samičí květenství se nazývají také marihuana, koncentrovaná pryskyřice se nazývá hašiš.


Záleží na každém z nás, jak se rozhodne. Důležité je sehnat si maximum informací.
Výborné stránky k prostudování:
 http://www.legalizace.cz/
http://www.konopijakolek.cz/

 

Kde získat legálně semínka marihuany?

Při akci Semínka seniorům zdarma zašle sdružení Legalizace.cz.


Marihuana a revmatismus:
Marihuana je při revmatismu účinná pravě kvůli jejímu potlačování bolesti, ale zmírňuje i zánětlivý proces v těle. Je tedy jen symptomatické léčivo, ale zato velice dobré.

V jaké formě užívat?
- mast - zevně se jí potírá bolavý kloub. Návodů na výrobu je plný internet :-)

- vaporizace - pomocí vaporizéru vdechujeme páru obohacenou konopím. Na rozdíl od kouření je tento proces zdravější, bez zápachu, vdechují se pouze prospěšné látky.                                           

Jak na výrobu http://www.konopijakolek.cz/2015/09/vaporizace-moznost-uzivat-konopi-i-jine-bylinky-bez-nasledku-koureni/

- obolej - konopný olej obohacený konopím
Jak na výrobu zde http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/536-obolej-konopny-olej-obohaceny-konopim


Článek

Také v Americe "bojují" s tématem marihuana a revmatoidní artritida
Článek je z roku 2015 a zabývá se tématem marihuany a jejího použití u RA. V Americe je v některých státech schváleno užití konopí pro léčebné účely. Bohužel zatím nejsou zkušenosti a neproběhly ani výzkumy, které by prokázaly jak pozitivní tak negativní účinky na stav pacienta.
Je to podobné jako u nás. Lidé sami zkouší tuto "přírodní medicínu" a někteří mají dobré zkušenosti. Více se tímto tématem zatím nikdo nezabýval a odborná veřejnost diskutuje nad negativními vlatnostmi této drogy. Odborníci mají strach, zda by nebylo její běžné používání nějak zneužitelné.
Zajímavé je, že do roku 1943 byla v některých státech USA marihuana běžně k dostání na lékařský předpis.
V Americe tedy zatím odborná veřejnost nedoporučuje užití marihuany na léčbu RA.
Nicméně například v Austrálii či Kanadě je až 33 procent pacientů s RA, kteří užívají marihuanu na tlumení bolesti.
Zatím se vedou spíše politické než vědecké debaty. Ovšem o možnosti použití už mluví i vědecká společnost. Všichni se všichni shodují v nutnosti řádného výzkumu u lidí a poté určit optimální způsob užívání.
Vědci poukazují na to, že na zvířatech a laboratorní studie prokázaly možný příznivý účinek na snížení bolesti a zánětlivého procesu. Jsou tedy zapotřebí dalších studií, než se schválí bude doporučeno nebo schváleno užití marihuany na léčbu revmatických nemocí.
Zastánci marihuany chtějí aby byla marihuana re-klasifikována tak, aby měla stejný status jako léky opiáty a stimulanty.
Zatím si tedy každý stát USA svůj boj s užitím konopí na léčbu vede a rozhoduje sám. Americká revmatologická společnost zatím kvůli nedostatku řádného výzkumu u lidí nezařadila konopí do schválených léků na artritidu.
Převzato z verywell.com a článek je bez záruky správného překladu a výkladu :-)

Článek
V pokusech na zvířatech vykazovaly kanabinoidy zřetelné analgetické vlastnosti. Efektivní byly hlavně pro mírnění chronické bolesti, mohly by být použity v případech, kdy podávání standardních léčiv není dostačující. Po inhalaci marihuany dochází ke zvýšení prahu bolesti - u pacientů, kteří se dříve s marihuanou nesetkali, byl pozorován nárůst o 8%, u zkušenějších kuřáků dokonce o 16%. Mechanizmus analgetického působení kanabinoidů nebyl dosud uspokojivě vysvětlen. V několika pracích se objevila domněnka, že by mohl být zprostředkován opioidními receptory. Slibné je požívání THC v kombinaci s morfinem (při velmi silných bolestech), kdy se pomocí malé dávky THC zvýší účinnost morfinu až o 500%, což by v konečném důsledku mohlo vést ke snížení množství morfinu při dosažení stejného účinku.Vzhledem k poměrně širokému spektru analgeticky působících látek se asi kanabinoidy nestanou léčivy první volby, nicméně do budoucna by se mohly stát užitečnými pomocníky pro mírnění chronických bolestivých stavů.
Článek převzat ze: http://www.legalizace.cz/

 

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Anketa

V zimě se cítím
Počet hlasů: 16